Uniwersalne prezenty, które zawsze się sprawdzą!

Wybór odpowiedniego prezentu to nie lada wyzwanie. Problem narasta, jeżeli relacje z obdarowywanym nie są zbyt zażyłe i zwyczajnie nie wiemy, czym się interesuje i co lubi. Wówczas najlepiej jest sięgnąć po uniwersalne prezenty, które pasują do każdej okazji. 

Praktyczne prezenty, czyli użyteczność na pierwszym miejscu

Prezentem, który z całą pewnością zostanie spożytkowany, będzie bon do danego sklepu. Sprawa jest ułatwiona, jeżeli orientujemy się, gdzie obdarowywany lubi robić zakupy. Jeżeli nie posiadamy takich informacji, nie oznacza to jednak, że będziemy musieli zrezygnować z zakupu vouchera. Wiele galerii handlowych oferuje bony, które można wykorzystać na terenie całego obiektu. Wówczas obdarowany sam z łatwością wybierze miejsce, w którym go zrealizuje.

Nie należy zapominać o różnorodnych akcesoriach codziennego użytku. Mowa tu o takich gadżetach jak kalendarz, artykuły piśmiennicze i tym podobne. Częstym wyborem jest popularny długopis Parker, na który można dodatkowo nanieść grawer. Jego cena naturalnie różni się od typowych produktów tego typu, jednak odzwierciedla się to w jego jakości oraz trwałości. Przedział cenowy rozpoczyna się od około 40 złotych. Alternatywą dla długopisu może być pióro wieczne. Warto wcześniej zorientować się, którym produktem posługuje się obdarowywany na co dzień.

W przypadku, gdy nie mamy czasu na zakup prezentu, dobrym pomysłem mogą okazać się po prostu pieniądze. Wystarczy włożyć je do koperty i dołączyć czekoladki bądź kawę. Ta propozycja ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Bądź co bądź, jest to jednak najpraktyczniejszy prezent, który z całą pewnością zostanie wykorzystany przez obdarowanego. 

Należy pamiętać, że wartość prezentu należy dostosować do okoliczności. Jeżeli nie jest to większe święto, jak na przykład urodziny czy Boże Narodzenie, nie warto przesadzać z ceną podarunku. Zbyt drogi upominek może wprawić drugą osobę w zakłopotanie. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na kosze prezentowe ze słodkościami, różnorodnymi herbatami bądź innymi drobiazgami.

Prezentowe faux pas – czego nie wypada dawać?

Warto także wspomnieć o prezentach, które nie zawsze będą mile widziane. Wbrew powszechnym przekonaniom, do tego niechlubnego grona należy alkohol. Niestety w przypadku zdystansowanej relacji może być to podarunek, który urazi drugą osobę. Może okazać się, że ma ona problemy z tą używką bądź zwyczajnie nie pija alkoholu. Podobnie wygląda sytuacja z perfumami, które królują na listach najpopularniejszych prezentów. Wybór zapachu to bardzo subiektywna kwestia. Jeżeli nie znamy na tyle obdarowywanej osoby, lepiej jest zrezygnować z tego pomysłu. To samo dotyczy ubrań, dodatków czy elementów dekoracyjnych do domu.

  • alkohol
  • perfumy
  • ubrania
  • domowe dekoracje

Wybór odpowiedniego prezentu dla osób, z którymi nie mamy zbyt bliskich kontaktów, nie jest prosty. Tutaj łatwo o gafę lub niezręczną sytuację, dlatego najrozsądniej jest postawić na podarunek uniwersalny oraz ponadczasowy, który sprawdzi się u każdego.